Edit Set Sistemi
Default Avatar

Leitha

1 yıl önce

Oyuncu

Keith Editli bir server olduğu için öncelikle karakterlerin becerilerini etkileyen temel efsunlardan başlamamız gerek;

  • Savaşçı: Güç
  • Ninja: Çeviklik
  • Sura: Zeka
  • Şaman: Zeka

Yukarıda gördüğünüz efsunlar 'temel' efsunlardır, yani karakterlerin hasar vurmak için veya kendilerini savunabilmeleri için gereken en önemli efsundur, set sisteminde ise bu efsunlar biraz fazlalaşıyor.

Konuyu iyice anlayabilmeniz için öncelikle set nasıl dizilir, set dizilimi için nelere dikkat edilmeli bunlardan başlayalım;

Setlerimizin amacı en az hasarı almak, en çok hasarı atmak ve en uzun şekilde yaşayabilmektir, ve bunlar için en önemli şeylerden birisi efsun seçimi bir diğeri ise efsun dizilimidir.

Bu amacı yerine getirebilmek için öncelikle savunmalarımızı olabildiğince fazla yapmamız gerek, konunun devamında görüntüleyeceğiniz Yeni Sistem (YS) setlerimiz şuan anlatacağım mantığa dayalıdır;

Karakter savunmalarını en yüksek seviyeye çekmek, canı yüksek tutmak, olabildiğince çok beceri kullanabilmek ve olabildiğince çok hasar vurmak.

Bunun için karakter savunmalarımızı 100 yapmamız gerekmektedir ve göreceğiniz üzere Nesne Market üzerinden alınan eşyalarda savunmalar 15 bonus vermektedir.

Karakter savunmalarını tamamlamaya eşyalarınızdan değil, oyun içi biyolog görevlerinizden başlamanızı tavsiye ederiz. Biyolog görevlerini bitirdiğinizde size Hp, Savunma, Hareket Hızı gibi bir çok bonusun yanında aynı zamanda Savaşçı-Sura-Şaman ve Ninja karakterlerine karşı 10 Savunma vermektedir, yani 90 savunmaya daha ihtiyacınız var, bunun için kostüm, saç ve fişlerinize savunmalar ekleyebilirsiniz ancak tavsiyem her şeylerinizi tamamen savunmalı yapmamanız, özellikle fişlerinizi.

Bunun yanında kemerinizi karakter savunmalı seçebilir ve setinizdeki 1 efsununuzu boşa çıkartarak başka bir savunma veya saldırı bonusu için kullanabilirsiniz. Bunları tamamladıktan sonra set dizme kısmına geçelim, en zor kısımdır. Öncelikle set dizmek için enerji hesabını bilmek zorundasınız. Enerji hesabı kısaca eşyaların ilk 5 efsununda olan bonusların toplamına +%10 etki uygular, örneğin 3 adet eşyanızın ilk 5 efsununda Ninja savunması varsa Enerjisiz Halde 15*3=45, Enerji ile beraber 45+4=49 savunma yapacaktır. Enerjinin küsüratları dikkate almadığını unutmayın. Enerji Kristali Genel Depocu Helen'de satılmaktadır.

Setiniz için seçeceğiniz bileziğe taş eklediğiniz takdirde aynı kemeriniz gibi savunması +4 bonus alarak 14'e çıkacaktır.

Bunlardan sonra karakterlerin temel efsunlarından ziyade oyun içerisinde önem verilen diğer efsunlara geçelim.

Sura karakterleri genel olarak Büyü Çözme ve Parmak Darbesi üzerine kurulu olduğu için Büyü Hızı ve Kritik efsunu aynı Zeka gibi onlar için vazgeçilmezdir, Yani setlerinizde ZEKA-BÜYÜ HIZI-KRİTİK Efsunlarına olabildiğince yer bırakmanız gerekmektedir, ve bundan en yüksek verimi alabilmek için hepsi ilk 5 efsunda olmalıdır.

Ninjalarda ÇEVİKLİK-BÜYÜ HIZI-KRİTİK efsunlarına olabildiğince yer vermelidir, bunun yanında ninjaların 6. skillerine etki ettiği için GÜÇ efsunuda ninjalar için fazlasıyla önemlidir.

Savaşçılar için GÜÇ-BÜYÜ HIZI-KRİTİK//YARI-SALDIRI DEĞERİ-BÜYÜ HIZI-KRİTİK Gibi Bir kaç çeşitleri setleri bulunmaktadır, seçiminizi Bedensel ve Zihinsel beceri tercihinize göre yapmalısınız.

Şamanlarda ise İyileştirme gücünü arttırmak için ZEKA, Daha hızlı iyileştirebilmek için BÜYÜ HIZI efsunları önemlidir.

Bu efsunları ve karakter savunmalarını tamamladıktan sonra setinize HP dışında ekstra can için Canlılık, Bıçakçılara karşı dayanıklı olmak için Bıçak-Ok veya Suraların parmak darbesi, Hortum gibi yeteneklerinden daha az etkilenmek için Kılıç savunması koyabilirsiniz.

Şimdi setlere ve örnek eşyalarına geçeceğiz ancak gördüğünüz eşyalar TEMSİLİ'dir, yani Çeviklikli olan bir eşyayı Sura karakterinize almayın. Sadece Savunmalarına ve yan efsunlarına dikkat edip dizilimlerinizi ona göre yapabilirsiniz.

İlk olarak en temel setten başlayalım,Kılıç Bıçak Çiftel (KBÇ) Set

Keith serverında günümüzde bu set çoğunlukla kitlemeci set olarak kullanılmaktadır,örnek efsunu aşağıda gördüğünüz şekildedir.

İkinci olarak Kılıç-Karakter (KK) Set

Keith serverında günümüzde bu set çok yaygın olmasada kullanılmaktadır, örnek efsunu aşağıda gördüğünüz şekildedir. (Setin şuan tercih edilmeme nedeni: Tılsım ve Pet sisteminden sonra Kılıç ve Büyü açığından dolayı Hasar yemesi)

Setin mantığı Büyü, Blok, Savaşçı ve ninja savunmalarınızı tamamlamak ve savunma yapmaktır. Bu tarz set alırken Kostümden ve zırhtan gelecek büyü efsununu, Kirin Ayakkabı kullanacaksanız Ayakkabıdaki ve Zırhtaki Taştan gelen Blok savunmalarınızı unutmamanız gerekmektedir.

Bir diğer setimiz savaşlarda çokça kullanılan şamanlar için olan Hpci set, örnek efsun aşağıda gördüğünüz şekildedir.

Bir Diğer setimiz atak set, savunması olmadığı için hemen ölüyorsunuz ancak hasarıda savunması az veya eksik olan insanlara karşı bir o kadar fazla, örnek efsun gördüğünüz şekildedir.

Bir diğer setimiz ise para kasmak için kullanılan settir. Örümcek Zindanı 3. Katta bu setiniz ile Para kasabilirsiniz, örnek efsun gördüğünüz şekildedir.

Bir diğer setimiz Boss Set, örnek efsun gördüğünüz şekildedir.

Bir diğer setimiz Vslik set. Bu setler sadece 1v1 vsler içindir ve karakterden karaktere tamamen farklılık göstermektedir. Örnek bir Ninja vs Sura eşyası.

Bu setlerin yanında şuan oyunumuzda en çok kullanılan set modeline geçelim, Yeni Sistem (YS) set, bu setler tamamen karakter savunmasını en üst düzeye çıkarmak, Kritik-Büyü hızı Gibi yan efsunlarıda aynı şekilde max seviye tutmak üzerine tasarlanmış setlerdir, örnek efsunu gördüğünüz şekildedir.

Setlerinizi alırken silahları, kostümleri, kullanacağız saç türü vesaire tamamiyle değişmektedir. Oyuna yeni başlayan veya oynayan oyuncuların biraz daha bilgi sahibi olması için açılmış bir rehbderdir ve görseller örnek olması amacıyla konulmuştur, lütfen setlerinizi bunların aynılarını yapmaya çalışmayın veya böyle olmak zorundaymış gibi bir algıya kapılmayın.